Historie klubu

Historie klubu sahá do r. 1927 kdy byl založen tenisový klub s názvem Gablonzer Lawen Tenis Club. Během válečného období činnost klubu ustala, ale po roce 1945 se tenis do prostředí Jablonecké Proseče vrátil pod názvem ČLTK Jablonec nad Nisou.

Prvním poválečným předsedou se stal dr. Pravoslav Holeček. Jeho pravou rukou byl kustod p. Celný, jenž se výraznou měrou podílel na znovu obnovení dvorců. Názvy největšího jabloneckého tenisového klubu se během doby několikrát měnily.

V osmdesátých letech přešel klub pod hlavičku jedné z největších tělovýchovných jednot v Jablonci, pod TJ Bižuterie. V předsednické funkci se během tohoto období postupně ještě vystřídali ing. Josef Pluhař, JUDr. Karel Macas, ing.Jiří Fraenkl. V osmdesátých letech, především zásluhou tehdejšího předsedy JUDr. Karla Macase bylo zrekonstruováno tenisové zázemí, včetně dvorců.Samostatnou kapitolou pak byla výstavba tenisové haly a ubytovny.

Během této doby prošla klubem řada vynikajících tenistů. Nelze zapomenout na daviscupového reprezentanta a vítěze pardubické juniorky Petra Štróbla dále pak Vlastu Holečkovou, Milenu Pelcovou, JUDr. Karla Macase, Petra Stočese, Františka Vozku, Otu Čeřovského, Jana Stočese, Otu Fukárka, Martinu Čeřovskou, Janu Perkovou, Nikolu Hubnerovou, Jiřího Fraenkla, Dušana Hajátka, ale i na spoustu dalších, kteří úspěšně reprezentovali náš klub.

ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou

V novodobé historii, která je zapsána rokem 1996 se TK osamostatnilo delimitací z
TJ Bižuterie pod hlavičkou ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou. Bižuterie a.s. byla jako generální sponzor v názvu ponechána. Nové vedení klubu se pod vedením předsedy Miloslava Hajátka zaměřilo především na práci s mládeží, vytvoření kvalitních tréninkových podmínek  a v neposlední řadě na celkovou rekonstrukci areálu, včetně výstavby dvoukurtové pevné haly.

Při klubu začalo opět pracovat TSM (tréninkové středisko mládeže) dále SpS ( sportovní středisko) a ve spolupráci s MŠMT pak byly otevřeny tenisové třídy při Sportovním Gymnáziu Dr. Randy.

Byla zahájena pravidelná výchova mladého tenisového potěru formou školek a tenisových přípravek. Mezi významné odchovance našeho klubu v novodobé historii patří

• Roman Jebavý

• Lubomír Majšajdr

• Michal Matěásko

• Karin Vodičková

• Tomáš Hůza

• Anežka Makovičková

• Nina Holanová

• Jan Vrba

• Jiří Lehečka

Klub se svou aktivní práci pro český tenis zařadil mezi nejprestižnější kluby v ČR. V areálu najdete  8 antukových kurtů, odrazovou zeď, 3 kryté dvorce, jeden víceůčelový venkovní dvorec. Dále je k dispozici bistro, posilovna, hráčská klubovna, ubytovna  a parkování v areálu. Ideální prostředí, pro kempy.